Geri

 1. Siberalem.com sitesi ve servisi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. Siberalem.com üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. Bu koşula uygun olmadığı anlaşılan üyelikler, geçersiz kılınır.
 2. Siberalem.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Siberalem.com sorumlu değildir.
 3. Siberalem.com'da her rumuz bir kere kullanılır ve üyelik sırasında alınan rumuz sonradan değiştirilemez. Üye olan herkes, rumuz ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Siberalem.com sorumlu değildir.
 4. Siberalem.com'a üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Siberalem.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
 5. Siberalem.com'da oluşturulan profiller tüm Siberalem.com ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, profiller sıklıkla editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.
 6. Siberalem.com'da mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihliden başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin tüm mesajları silinebilir.
 7. Mesajlar ve göz kırpma kayıtları, ilgili sayfalarda beyan edilen limitleri aştığında sistem tarafından en eski tarihli kayıtlardan başlayarak silinebilir.


 8. İnteraktif alanlar:

 9. a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez. 

  b) Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez. 

  c) Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. 

  d) Bu web sitesi, sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz. 

  e) Siberalem, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. 

  f) Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik "e-posta zincirleri" kurulamaz; "junk e-posta" gönderilemez. 

  g) Üyeleri bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla Siberalem, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.

 10. Siberalem.com site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir.
 11. Siberalem.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
 12. Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak Siberalem.com'a vermiş olur. Siberalem.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir.
 13. Siberalem.com, üyelerinden gelen başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir.
 14. Siberalem.com'da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Siberalem, hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 15. Teknik aksaklıklardan dolayı Siberalem.com'da hata ya da kesinti olabilir. Siberalem.com, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. Siberalem.com, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir.
 16. Siberalem.com, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir.


 17. Üyelik 

  Standart Üyelik 

 18. Profil kabul şartları:
 19. Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi, aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır. 
  a)Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez. 

  b) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı kişiyi anlattığı alanlar, ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. 

  c) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı eşi anlattığı alanlarda, herhangi bir biçimde hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanılamaz. Profil sayfaları bütün üyelerimize açıktır. 

  d) Profillerde Türkçe ya da İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlı tutmak zorundadır. 

  e) Profillerde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandasını yapılamaz. 

  f) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılamaz. 
 20. Siberalem.com'a üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Siberalem.com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Siberalem.com sorumlu değildir.

 21. Gold Üyelik 

 22. Siberalem.com'da Standart üyeliğe ek olarak, bir premium üyelik türü bulunmaktadır: Gold üyelik. Gold üye olunması durumunda, doldurulan formda verilen bilgilerin hatalı ve noksan olmasından dolayı ortaya çıkabilecek durumlarda, sorumluluğun üyede olduğunu, üye peşinen kabul eder.
 23. Siberalem.com'da Gold üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarla yaşanabilinecek problemlerden Siberalem.com sorumlu değildir.
 24. Site üyesi, kredi kartı ile aynı gün içinde, bir defadan fazla işlem yapmaya çalıştığında kendi güvenliği için, sistem tarafından sadece tek bir işlem yapmak üzere sınırlandırılır.
 25. Gold üyeler, üyelikten istifa ettikleri takdirde Gold üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybeder.
 26. Siberalem.com, Gold üyelik satın alan, fakat siteden memnun kalmayıp "3 gün içerisinde" iade talebinde bulunan üyeye; ödediği parayı iade etmektedir. Her üye bu haktan sadece bir kez yararlanabilir. Bunun dışında kalan satın alınan üyelikler için para iade işlemi yapılmaz.
 27. Gold üyelere ait profiller Siberalem.com kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı Standart üyelerin profilleri gibi yasaklı veya yasaksız reddedilebilir, iptal edilebilir. Yasaklanma durumunda gerekli düzenlemeleri yaptığı takdirde üyelik haklarına kavuşur ancak iptal edilen bir üyelik Gold üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder. Bu durumda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün değildir.
 28. Siberalem'in Gold üyelerinin üyeliklerinin kesintiye uğramaması için kredi kartı ile yapılan ödemelerde üyelik süresi sonunda üyelik otomatik olarak yenilenir. Üyeler üyelik tarihlerinin bitişinde Gold üyeliklerinin yenilenmesini istemezlerse bunu, "Üyelik Durumu" sayfasında yer alan "Otomatik Yenileme" ayarından değiştirebilirler.
 29. Siberalem.com'da Gold üyelikler kredi kartı, havale, PayPal ve mobil ödeme ile satın alınabilir. Kredi kartı yoluyla üyelik satın alanların kredi kartlarına ait bilgiler, üyenin isteğiyle üyeliğinin otomatik olarak uzamasına imkan tanınması için, sistem tarafından kaydedilir.
 30. Satın alınan üyelik pakedi yalnızca satın alan üyeliğe aittir, başka bir üyeliğe devredilemez.
 31. Satın alınan her üyelik paketi için Siberalem.com tarafından bir fatura kesilir. Gold üyeler fatura bilgilerine Hesap sayfasındaki Faturalar bölümünden ulaşabilirler. Faturalarının adreslerine gönderilmesini isteyen üyelerimiz Faturalar linkiyle ulaştıkları sayfaya adres bilgilerini girip "Faturanın adresime gönderilmesini istiyorum" kutucuğunu işaretleyebilir. Üyelerimiz kendileri adına düzenlenmiş evvelki tarihli faturaları da buradan izleyebilir.
 32. Gold üyeliklerde 1 aylık paket 30, 3 aylık paket 90, 6 aylık paket 180 ve 1 yıllık paket ise 365 günü ifade etmektedir.


 33. Güvenlik

 34. Siberalem.com güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır. Siberalem.com sabah 9.00 ile gece 2.00 saatleri arası sürekli denetlenmektedir.
 35. Siberalem.com'da kişisel bilgiler hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Üyelik işlemleri gerçekleştirirken verdilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kullanıcı ve müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girildiğinde güvenli bir sitede olunduğunu anlamak için dikkat edilmesi gereken iki şey vardır. Biri browserin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak özel korunan sayfalarda, sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu, güvenli alanı ifade eder. Bu alanda verilen bilgiler şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez.
 36. Üye, göndereceği e-postalarda, faxlarda veya mektuplarda asla kredi kartı numarasını yazmamalıdır. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. Siberalem.com, bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. Kredi kartı numarasının bildirilmesini gerektiren durumlarda 0 212 252 94 49 numaralı telefondan Siberalem.com yetkilileriyle bağlantı kurulabilir.
 37. Üye verilerinin Siberalem.com ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Siberalem.com. sorumlu değildir.
 38. Siberalem.com, online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir.
 39. Siberalem.com, üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan Siberalem.com sorumlu değildir.
 40. Siberalem.com üyeleri istedikleri zaman, Hesap Ayarlar Hesap Ayarları bölümündeki Üyelikten Ayrıl linkine tıklayarak üyelikten çıkabilir. Siberalem.com, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
 41. Siberalem.com, kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu Üyelik Sözleşmesi'ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir veya iptal edebilir.
 42. Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Siberalem.com tarafından istendiği zaman değiştirilebilir.
 43. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Siberalem.com'un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.
 44. Geri